صفحه ساز در مقابل کدنویسی : کدام یک بهتر است؟

حقیقت این است که هم صفحه ساز ها و هم طراحان وب سایت گزینه های بسیار خوبی هستند و هر کدام مزایا و معایب خود را برای ایجاد یک سایت خوب دارند. بیایید آنها را تحلیل کنیم تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

صفحه ساز در مقابل کدنویسی : تفاوت در چیست؟

تفاوت اصلی بین استفاده از صفحه ساز وب سایت و کدنویسی از ابتدا این است که چقدر طراحی سایت سرعت بیشتری خواهد گرفت. صفحه ساز وب سایت یک فرآیند گام به گام و نسبتا ساده است که همراه با عناصر کشیدن و رها کردن برای طراحی است. هنگام کدنویسی، شما اساساً با یک صفحه خالی شروع می‌کنید، که باید زمان بیشتری برای طراحی صرف کنید.

وردپرس پلاگین

مزایا و معایب صفحه ساز ؟

برخی از دلایلی که ممکن است بخواهید یک صفحه ساز سایت را انتخاب کنید – یا به طور کلی از آن اجتناب کنید – عبارتند از:

صفحه ساز تخصصی

دلایل واضحی برای رفتن به سراغ صفحه ساز سایت وجود دارد، مانند زمان و راحتی. با این حال، اینها تنها امتیازات نیستند

استفاده آسان

صفحه ساز سایت به گونه ای طراحی شده است که کاربر پسند باشد – استفاده از ابزارها پر تقاضا که سازندگان به دنبال آن هستند. از آنجایی که ابزار ها ذاتاً شهودی هستند، افراد عادی می توانند به راحتی این فرآیند گام به گام را برای ایجاد وب سایت طی کنند. به علاوه، به دلیل اینکه خودتان سایت را کدنویسی نمی کنید، احتمال خطا کمتر است.

هزینه

صفحه ساز سایت در پایین ترین سطح طیف قیمت در هنگام پیاده سازی وب سایت قرار دارند. معمولاً می توانید 5میلیون یا کمتر برای یک بسته سالانه هزینه کنید یا می توانید ماهانه هزینه خدمات را پرداخت کنید. این یک امتیاز بزرگ برای هر صاحب کسب و کار کوچک است – شما می توانید کمتر در سایت خود خرج کنید و از پولی که پس انداز کرده اید در بخش های دیگر کسب و کار خود استفاده کنید.

تنوع قالب

هزاران قالب موجود برای انتخاب در هنگام ایجاد سایت خود در صفحه ساز سایت وجود دارد. این امتیاز به شما امکان می دهد یک  طرح  پیش ساخته را انتخاب کنید که بتوانید بر اساس نیازهای خاص خود سفارشی کنید.

پکیج های همه کاره

صفحه ساز سایت معمولاً یک پکیج فروشگاهی یک‌جا برای  کسب و کار شما است. این مورد به شما امکان می دهد یک دامنه  انتخاب کنید که شامل میزبانی و ویژگی های امنیتی ضروری مانند مجوز سایت امن (SSL) می شود. به جای اینکه این موارد را جداگانه خریداری کنید و خودتان آنها را به هم وصل کنید، می توانید یک قیمت بپردازید و هر آنچه برای آنلاین نگه داشتن کسبو کار خود نیاز دارید را دریافت کنید.

کشیدن و رها کردن

یک مزیت بزرگ برای صفحه ساز سایت این است که می‌توانند به سادگی آنچه را که می‌خواهید انتخاب کنند و آن‌طور که دوست دارید در صفحه قرار دهید. این تجربه کاربرپسند ایجاد سایت شما را به آسانی کشیدن و رها کردن عناصر مختلف در هر صفحه آسان می کند.

معایب صفحه ساز سایت

در حالی که استفاده از صفحه ساز سایت دارای مزایای فوق العاده ای است، چند معایب نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

قابلیت های محدود

شما نیازی به یادگیری نحوه کدنویسی برای اکثر صفحه ساز سایت ندارید، اما این یک اشکال دارد که توانایی های سایت شما را محدود می کند. شما محدود به قابلیت های خود ابزار خواهید بود، که اگر به یک عملکرد خاص در وب سایت خود نیاز داشته باشید واقعا خسته کننده خواهد بود برای ایجاد آن.

آسیب پذیری های امنیتی

وب سایت های توسعه یافته بر روی نرم افزار طراحی بیشتر در معرض هک هستند. در حالی که این نکته در بخش معایب قابل توجه است، مهم است که به خاطر داشته باشید که همه وب سایت ها پتانسیل هک شدن را دارند و این مطمئناً تهدیدی منحصر به فرد برای سازندگان وب سایت نیست.

محدودیت های شخصی سازی

هنگام کار با صفحه ساز سایت، محدودیت های برای سفارشی سازی وجود دارد. مطمئناً، تا حدودی می‌توانید آن را تغییر دهید، اما در پایان روز، با ابزار سازنده کار می‌کنید، نه یک بوم خالی. اگر دیدگاه بسیار خاصی برای وب سایت خود داشته باشید، این مورد می تواند محدود کننده باشد. با این حال، اکثر مردم به پتانسیل بسیار قابل تنظیم کدنویسی برای وب سایت خود نیاز ندارند.

مزایا و معایب کدنویسی یک وب سایت

مزایا و معایب کدنویسی وب سایت

اکنون که مزایا و معایب صفحه ساز سایت را توضیح داده ایم، وقت آن است که  در مورد مزایا و معایب کدنویسی دستی داشته باشیم. به این ترتیب، درک کاملی از گزینه های خود خواهید داشت و می توانید هر دو گزینه را به اندازه کافی ارزیابی کنید.

مزایای کدنویسی دستی یک وب سایت

درست مانند صفحه ساز سایت، کدنویسی یک سایت با دست مزایای خود را نیز دارد. برخی از بزرگترین مزایای کدنویسی دستی یک وب سایت عبارتند از:

مالکیت کامل

وقتی وب سایت خود را کدنویسی می کنید، با یک صفحه خالی شروع کرده اید و یک شاهکار ساخته اید. این شبیه به ساخت زمین برای ساختن یک خانه است – نکته مثبت این است که  کاملاً متعلق به شماست و متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما طراحی شده  است.

امکانات بی پایان شخصی سازی

 شخصی سازی! وقتی وب سایت خود را کدنویسی می کنید، سفارشی سازی یک بازی است . می‌توانید وب‌سایت خود را به یک جواهر بی‌نظیر تبدیل کنید و در دریایی از سایت‌های مشابه، از بقیه متمایز شوید.

ادغام های بیشتر

سفارشی سازی فقط به ظاهر محدود نمی شود. وقتی یک سایت را به صورت دستی کدنویسی می کنید، می توانید عملکردهای بسیار بیشتری نسبت به یک صفحه ساز سایت ایجاد  کنید. به عنوان مثال، می توانید با برخی از قدرتمندترین ابزارهای فروش و بازاریابی موجود در اینترنت، یکپارچه سازی ایجاد کنید. در یک صفحه ساز سایت، ممکن است به مشارکت ها و ادغام های ارائه شده توسط سازنده وب سایت محدود شده باشید و انتخاب های کمتری به شما ارائه شود.

معایب کدنویسی وب سایت

معایب کدنویسی وب سایت

در حالی که مزایای شگفت انگیزی برای استفاده از کد نویسی وب سایت وجود دارد، چندین معایب نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید، به خصوص زمانی که در نظر بگیرید که اکثر ما برنامه نویس وب سایت به صورت حرفه ای نیستیم. در اینجا مواردی است که باید در نظر بگیرید:

زمان و منابع بیشتر

بسیاری از مزایا برای کدنویسی یک وب سایت فریبنده هستند، اما آنها بر فرضیاتی در مورد تجربه کدنویسی شما متکی هستند. اکثر مردم تجربه توسعه وب سایت ندارند، بنابراین کدنویسی سایت شما احتمالاً شامل یادگیری مهارت و کمک اضافی از یک حرفه ای است. این منجر به نکته بعدی… خواهد شد

هزینه های بالاتر

اگر تصمیم بگیرید که یک وب سایت را به صورت دستی کدنویسی کنید، در نهایت بسیار بیشتر از آنچه که باید به یک صفحه ساز سایت پرداخت کنید، پرداخت خواهید کرد. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که مجبور به استخدام یک توسعه دهنده وب حرفه ای باشید. این می تواند یک عامل بازدارنده برای کارآفرینان انفرادی و دیگر صاحبان مشاغل کوچک با بودجه بازاریابی کم باشد.

زمان بر بودن

در حالی که شما می توانید در عرض چند دقیقه یا چند ساعت یا چند روز یک صفحه ساز سایت راه اندازی کنید، کدنویسی زمان بیشتری می برد. اگر این مسیر را انتخاب کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که سایت شما هفته‌ها یا ماه‌ها از زمان راه‌اندازی زمان ببرد. به خاطر داشته باشید که زمان پول است، بنابراین حتی اگر خودتان آن را کدنویسی کنید، ممکن است زمان صرف شده برای آن در نهایت ارزشش را نداشته باشد.

به روز رسانی سخت تر

در موارد مثبت، ما در مورد اینکه چگونه تنظیم کدی که نوشته‌اید آسان‌تر است بحث کردیم – اما اگر آن را ننوشتید یا برای نوشتن آن کمک داشتید، چه؟ این می تواند هنگام ایجاد تغییرات در سایت شما با تکامل نیازهای شما مشکل ایجاد کند.
در بعضب از موارد بستگی به توسعه دهنده دارد. اگر یک توسعه‌دهنده وب استخدام می‌کنید، برای ساخت و اصلاح سایت خود از شخص ثالثی استفاده می‌کنید. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی از وب سایت خود می خواهید، این ممکن است اجرای دیدگاه شما را برای توسعه دهندگان دشوارتر کند.

کدنویسی وب سایت در مقابل صفحه ساز سایت : کدام روش برای شما بهترین است؟

پس از مشاهده نبرد کدنویسی در مقابل صفحه ساز سایت، به جرات می توان گفت که بهترین انتخاب برای  کسب و کار شما کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. هر دوی این گزینه‌ها دارای مزایا و معایب قانع‌کننده‌ای هستند که می‌تواند هر کسی را به هر یک از تصمیم‌ها سوق دهد. اما از آنجایی که ما هر دو گزینه را به تفصیل بررسی کرده‌ایم، چندین موضوع مهم وجود دارد که باید هنگام تصمیم‌گیری بهترین روش را برای خود در نظر بگیرید.

اگر هنوز بین این دو مورد شک دارید، در این قسمت می توانید تصمیم بگیرید:

به نیازهای کسب و کار خود فکر کنید

اگر وب‌سایت شما منبع اطلاعاتی ساده‌ای است، مانند ساعات کاری رستوران و منوها یا اطلاعات تماس تیم فروش، ممکن است به عملکردهای پیشرفته‌ای که می‌تواند با یک وب‌سایت کدگذاری شده ارائه شود، نیاز نداشته باشید. با این حال، اگر به نرم افزارهای خارجی که نیاز به ادغام پیشرفته دارند، متکی هستید، ممکن است بخواهید با یک تیم توسعه دهنده وب کار کنید.

اولویت های خود را در نظر بگیرید

هر صاحب کسب و کاری مجموعه ای از اولویت های خاص خود را برای وب سایت خود دارد. به فوری ترین نیازها و بالاترین اولویت های کسب و کار خود فکر کنید. آیا بیشتر نگران زیبایی شناسی هستید یا عملکرد؟ هر چند وقت یک بار قصد دارید عکس های جدید اضافه کنید یا متن را تغییر دهید؟ این عوامل باید در تصمیم شما برای استفاده از صفحه ساز سایت یا کدنویسی وب سایت شما نقش داشته باشد.

چقدر زمان دارید

آیا دیروز نیاز به اجرای زنده آنلاین داشتید؟ اگر اینطور است، یک صفحه ساز سایت ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد.

وقتی نوبت به تصمیم گیری برای کسب و کارتان می رسد، فقط شما می دانید که حرکت درست چیست. بنابراین، بیشتر فکر کنید، همه مزایا و معایب هر گزینه را بررسی کنید، نیازهای سایت خود را بنویسید – موارد ضروری و قابل مذاکره. سپس، وقتی آماده شدید، می توانید تصمیم بگیرید که بهترین گزینه برای شما کدام است.

با تشکر از مطالعه این مقاله لطفا با نظرات خود باعث سهیم شدن در بهبود کیفیت تبلیغات در کشور شویم…

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *