به طور خلاصه. تیزر تبلیغاتی در 3 دقیقه چیست؟

تبلیغات تیزر یک ابزار بازاریابی است که از پیام های جذاب و تکان دهنده برای برانگیختن کنجکاوی کاربران استفاده می کند. به محصول اشاره می کند اما در نهایت نامی از آن نمی برد.

مفهوم گسترده‌تری دیگر وجود دارد – کمپین تبلیغاتی. قبل از عرضه یک محصول جدید در بازار، یک بازی ویدیویی، اولین نمایش فیلم یا سایر رویدادهای بزرگ، مخاطب را «آماده می‌کند». به طور معمول، چنین کمپینی از مجموعه‌ای از تیزرها تشکیل می‌شود که مخاطب را سرپا نگه می‌دارد و از خود می‌پرسد: “این به چه معناست؟”

نکته اصلی این است که زیاد اطلاعات به خریدار بالقوه ندهید . این ترفند برخلاف تبلیغات سنتی عمل می کند که به معنای واقعی کلمه در هر گوشه ای نام محصول را فریاد می زنند.

انواع تیزر تبلیغاتی

در کمپین تیزر دو بخش وجود دارد:

  • انتشار تیزرهایی که باید توجه کاربران را به خود جلب کند.
  • ارتباط تیزر با یک محصول خاص را نشان می دهد.

بنابراین، کمپین های تبلیغاتی می توانند بر اساس مدت زمان دو نوع باشند.

  1. سر زمان بندی. راه اندازی قسمت اول و دوم از نظر زمانی همزمان است. به عنوان مثال، تیزر در ابتدای محصول توضیحات آن در انتهای آن آمده است.
  2. در زمان تمدید. ابتدا تیزر راه اندازی می شود و مرحله افشاگری پس از یک تا دو هفته انجام می شود. کاربر قبلاً به اندازه کافی مجذوب شده است و می خواهد پاسخ سؤال خود را دریافت کند.

قالب ها و استفاده از تبلیغات تیزر

تبلیغات دیجیتال
محبوب ترین نوع تبلیغات تیزر شبیه ردیفی از بنرها در پایین یا کنار مرورگر است. آنها برای جلب توجه کاربر طراحی شده اند. برای این کار می توان از ترکیبی از تصاویر جذاب و متنی که احساسات را جذب می کند استفاده کرد. به عنوان مثال، “شوک! بازیگر معروفی مرد، «مردی 50 ساله با بز ازدواج کرد»، «یک قطره از این عطر – و همه مردان متعلق به شما هستند».

همچنین تبلیغات ساده‌تری برای تبلیغ محصولات خاص وجود دارد که اغلب مردم معمولاً به آن نیاز دارند. کیف پول، شامپو، برس برای آرایش و غیره.

تبلیغ محصولات خاص-min

تلویزیون

به عنوان مثال، بیایید یک ویدیوی BMW را در نظر بگیریم که بر اساس اصل یک کمپین یکبار مصرف ساخته شده است. این یک تیزر تریلر است که قبل از انتشار مدل جدید خودرو منتشر شده است. در ابتدای ویدیو، ما هنوز متوجه نمی شویم که این تیزر در مورد چه چیزی صحبت می کند. ما به همه چیز طوری نگاه می کنیم که انگار یک ماشین هستیم. هیچ صدایی وجود ندارد که مزایا یا لوگوی برند را مشخص کند. فقط در نهایت مشخص می شود که موضوع از چه قرار است.

بنرها

ساده ترین مثال زمانی است که بیلبوردی را در خیابان می بینید که موردی را تبلیغ نمی کند اما حاوی یک تصویر تحریک آمیز یا عبارتی نامفهوم است. یک هفته بعد، ما شاهد “ادامه” هستیم. و به همین ترتیب، تا زمانی که داستان آشکار می شود. کاربران معمولاً مسیرهای مشابهی را طی می کنند، بنابراین کل زنجیره تبلیغ را می بینند.

نمونه ای از قدیمی ترین تیزر تبلیغاتی، پوستر فیلم «رقصنده بت» محصول 1920 است. در مورد فیلم یا عنوان آن چیزی گفته نشده است. اما توضيح در توصيف طرح وجود دارد. حتی پرتره قهرمان به شکل یک شبح سیاه غیرشخصی به ما نشان داده می شود که علاوه بر این حس کنجکاوی را برمی انگیزد.

پوستر فیلم بت
پوستر فیلم "رقصنده بت"، 1920. منبع: ویکی پدیا

امروزه نیز از پوسترها در تبلیغات تیزر استفاده می شود.

بازاریابی ایمیلی

با استفاده از ایمیل ها، می توانید به کاربر هشدار دهید که یک رویداد مهم در راه است – ولی نباید کامل توضیح دهید . این ترفند جواب می دهد، به همین دلیل است که برندها از آن بسیار استفاده می کنند. در این مورد، مهم است که توجه گیرنده را به یک تاریخ خاص جلب کنید یا دکمه ای را اضافه کنید که می توانید از آن برای افزودن یک رویداد به تقویم Google استفاده کنید.

نمونه-ایمیل-مارکتینگ-min

به عنوان مثال، فیلم سوپرمن در سال 1978 عمداً یک سال دیرتر از زمان اعلام شده به نمایش درآمد. سازندگان عمداً این کار را برای جذب حداکثری مخاطب استفاده کردند.

ویژگی های کاربردی تیزر تبلیغاتی:

  • ایده های مفهومی و خلاقانه: تولید تیزر با هدف انتقال معنا و مفهوم انجام می شود. در نتیجه هر تیزر جذاب و تاثیرگذار بر اساس یک سناریوی خلاقانه و حرفه ای تولید می شود.
  • زیبایی و جذابیت های بصری و شنیداری: در تولید تیزر تمام جنبه های زیبایی شناختی مورد انتظار در عمل تحقق می یابد.
  • سرعت: سرمایه گذاری مناسب و شروع و ساخت یک زمان چند تیزر به مشتریان کمک می کند تیزرهای خود را در کمترین زمان آماده نمایش و نمایش کنند.
  • مخاطب گرا: این تیزرها با در نظر گرفتن مدل درک ذهنی مخاطب تولید می شوند و سعی می شود از تمامی عناصر و عوامل موجود برای عبور از فیلترهای ادراک مخاطب استفاده شود.