فهرست

9 سبک ویدیوهای تبلیغاتی (و زمان استفاده از آنها)

برای کارآفرینان یا تولید کنندگان و سازندگان ویدیو که در حال انجام تبلیغات به سبک ویدیو هستند، دانستن سبک های مختلف ویدیو و زمان استفاده از آنها بسیار مهم است.

1. ویدیوهای اکشن

ویدیوی اکشن ضبط اجسام ساکن یا متحرک است. در مورد افراد واقعی و مکان های واقعی است، نه ایجاد المان های به صورت دیجیتال. ویدیوهای اکشن می توانند یک سخنران کاریزماتیک را به نمایش بگذارند یا افراد محیط شرکت را معرفی کند. هم می توانند جالب یا آموزنده، سرگرم کننده یا آموزشی باشند.

فیلم های آموزشی
ویدیو های اکشن یکی از بهترین راه ها برای ایجاد پیوند عاطفی با بینندگان است. مثلا در یوتیوب ، آپارات ، اینستاگرام، ویدیوهای آموزشی به دلیل اینکه خود شخص جلو دوربین قرار می گیرد باعث حس اطمینان و همدلی و درک در بین مخاطبان می شود.

ویدیوهای خوش آمدگویی
با یک ویدیوی خوش آمدگویی در وب سایت خود، حس اعتماد ایجاد کنید . این تضاد دوستانه اغلب می تواند کاتالیزوری باشد که مشتری احتمالی شما اقدامی انجام دهد، محصولی را از  شما بخرد یا با شما تماس بگیرد.

ویدیوهای “درباره من”.
داستان خود را با کلمات و با صدای خود بگویید. ویدیوهای «درباره من» برای اکشن مناسب هستند زیرا چهره‌های انسانی و داستان‌های واقعی  اعتبار زیادی ایجاد می‌کنند.

فیلم های فروش
ویدیوهای فروش از اکشن سود می برند زیرا لایه های بیشتری را به بازاریابی شما اضافه می کند. به یاد داشته باشید، مشتریان لزوماً محصول شما را نمی خرند (ممکن است صدها مورد مشابه از آن وجود داشته باشد). آنها کل برند شما را می خرند و این حسی است که آنها احساس می کنند.

ابزارهای ساخت ویدئویی اکشن 
یک دوربین ساده ویا هر دوربینی که در اختیار دارید.
برای ساخت یک ویدیوی اکشن ، به تجهیزاتی خاصی نیاز ندارید  – و این یعنی یک دوربین ساده. بسته به بودجه و سبک دلخواه شما، وب کم، تلفن هوشمند، تبلت یا  دوربین DSLR . شما در واقع می توانید با استفاده از موبایل خود ویدیویی با سبک باورنکردنی ایجاد کنید، اما همه چیز به دانستن نحوه استفاده درست از دوربین بر می گردد.

2. انیمیشن

انیمیشن یک سبک ویدیو است که از تعداد بسیار زیاد  تصاویر ثابت ساخته می شود. وقتی تصاویر یکی پس از دیگری با هم پخش می شوند، توهم حرکت را ایجاد می کنند. این سبک برای به تصویر کشیدن چیزی که در دنیای واقعی یافت نمی شود عالی است. به عنوان مثال، متحرک سازی یک شخصیت خیالی یا یک محیط علمی تخیلی معمولا ارزان تر و آسان تر از بازسازی آنها در دنیای واقعی است. همچنین اگر هیچ گروه فیلم برداری یا بازیگری در دسترس ندارید، انیمیشن ایده آل است.

سه سبک انیمیشن وجود دارد:

دو بعدی، سه بعدی و استاپ موشن. انیمیشن دو بعدی مانند یک کمیک یا یک کارتون مسطح است. انیمیشن سه بعدی مانند اکثر فیلم های انیمیشن مدرن و بازی های ویدیویی دارای ابعاد و عمق است. انیمیشن استاپ موشن با گرفتن فریم های مجزا از اشیاء دنیای واقعی ساخته می شود، مانند انیمیشن”claymation“.

زمان و مکان استفاده :

ویدئوهای بازاریابی و تبلیغاتی
با استفاده از انیمیشن تبلیغاتی که کاملاً سبک، انرژی و شخصیت برند شما را منعکس می کند، برند منحصر به فرد خود را نشان دهید.

ویدیوهای توضیح دهنده
ویدیوهای توضیحی که جزئیات محصول یا خدمات شما را به نمایش می گذارند، نباید خشک و خسته کننده باشند. اطلاعات خود را با کمی انیمیشن جذاب کنید و ویدیوهای خود را سرگرم کننده تر کنید.

ابزارهای ساخت انیمیشن
وب سایت های هستند که به شما کمک می کند انیمیشنی آسان، ارزان و با کیفیت یک استودیو ایجاد کنید. فقط کاراکتر، اینفوگرافیک یا افکت مورد علاقه خود را انتخاب کنید و سپس متن را ویرایش کنید. البته پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از استدیو های حرفه ای است.

3. فیلم های تخته سفید

انیمیشن تخته سفید

یک داستان خلاقانه با تصاویر ترسیم شده روی تخته سفید (یا موردی شبیه به تخته سفید) توسط هنرمندانی که روند هنری خود را ضبط می کنند، بیان می کند.  زمانی که باید یک فرآیند عملی را به روشی قابل هضم توضیح دهید، یک ویدیوی تخته سفید عالی است.

زمان و مکان مورد استفاده 
ویدئوهای تخته وایت برد برای ارائه عالی هستند، زیرا دریافت ریتم متناوب مکالمه و نوشتن را برای درک بیننده آسان می کنند. حباب‌های فکری، نمودارها،  یا هر چیز خلاقانه‌ای را برای تقویت ویدیوی خود باید استفاده کنید!

4. فیلم های موشن گرافیک

ویدئوهای موشن گرافیک سبکی از انیمیشن هستند که از متن و اشکال برای برقراری ارتباط استفاده می کنند، اما این نوع ویدئوها معمولا داستانی را بیان نمی کنند. این ویدیوها معمولاً از موسیقی، صدا  برای انتقال اطلاعات ساده با انرژی استفاده  می‌کنند.

زمان و مکان مورد استفاده 
موشن گرافیک به طور موثر ایده های پیچیده را به روشی  قابل هضم ترجمه می کند. و همین باعث می شود هنگام تلاش برای توصیف یک محصول، خدمات یا به تصویر کشیدن نتیجه،  ایده آل باشند. وقتی می خواهید نشان دهید که چگونه می خواهید کاری را انجام دهید یا چیزی را چگونه به انجام رساندید، موشن گرافیک یک راه عالی برای انجام این کار است.

5. فیلم های تایپوگرافی

متن متحرک یا تایپوگرافی جنبشی یک تکنیک انیمیشن است که حرکت و کلمات را برای بیان ایده‌ها ترکیب می‌کند. برخی از افراد به تصاویر بصری پاسخ می دهند و برخی به متن نوشته شده پاسخ می دهند. تایپوگرافی جنبشی یک راه عالی برای جلب توجه هر دو است!

دیدن کلمات در حال حرکت حتی می تواند حس صدا و وزن را برانگیزد. به عنوان مثال، کلمات بزرگ، ضخیم  می توانند سنگین به نظر برسند، در حالی که کلمات کوچک، نازک می توانند نرم و لطیف به نظر برسند.

زمان و مکان مورد استفاده 
زمانی که یک مفهوم یا احساس ساده برای به اشتراک گذاشتن دارید تایپوگرافی یک تکنیک عالی است. وقتی می خواهید اطلاعات را در یک بازه زمانی کوتاه جمع کنید، تایپوگرافی یک انتخاب عالی است. حتی اگر مشتریان بالقوه شما هر کلمه  را درک نکنند، ناخودآگاه به اصل مطلب پی خواهند برد. تایپوگرافی جنبشی می تواند “حرف زدن” را انجام دهد و انرژی زیادی را بدون ایجاد صدا پخش کند.

6. فیلم های صفحه نمایش

اسکرین‌شات (یا تصویربرداری از صفحه) یک ضبط دیجیتالی از صفحه رایانه است که اغلب حاوی روایت صوتی است. این یک روش آموزشی بدون حاشیه است که به طور منظم توسط مشاغل فناوری برای نمایش یک محصول نرم افزاری استفاده می شود.

زمان و مکان مورد استفاده 
Screencasts مسلماً کارآمدترین راه برای توضیح نحوه عملکرد یک برنامه خاص است. تلاش برای توضیح نحوه استفاده از یک برنامه با استفاده از کلمات و تصاویر می تواند یک چالش باشد. اسکرین‌کست‌ها بینندگان را دقیقاً جذب رویه‌ها می‌کنند.

کامتازیا
Camtasia یک نرم افزاری برای ایجاد آموزش های ویدئویی و ارائه به طور مستقیم از طریق اسکرین کست یا پاورپوینت است. 

7. پخش زنده

ویدیوهای پخش زنده بهترین ویدیوهای  روی صفحه نمایش را با ویدیوهای اسکرین‌کست ترکیب می‌کنند. برای افرادی که از شما که می خواهند کمی درمورد شخصیت خود صحبت کنید، این یک تکنیک عالی است.

زمان و مکان مورد استفاده 
پخش زنده برای ویدیوهای یوتیوب و پست های اینستاگرام ویدیویی عالی است زیرا مشکل کسالت مخاطبان را حل می کند. اسکرین‌کست‌ها واقعا موثر هستند، برای کسانی که با تحصیلات خود ارزش آفرینی می کنند، پیک راه‌حل عالی است.

8. پخش زنده

پخش زنده ویدیوی زنده را مستقیماً برای بینندگان خود در یوتیوب، فیس بوک، اینستاگرام یا در وب سایت خودتان پخش  کنید.

زمان و مکان مورد استفاده 
این یکی همه در مورد رسانه های اجتماعی است. پخش زنده زمانی عالی است که می خواهید مخاطبان خود را به یک تجربه فعال و صمیمی اضافه کنید. اگر رویدادی را پوشش می‌دهید و می‌خواهید یک تعامل فوری با مخاطبان خود داشته باشید، پخش زنده راهی برای انجام این کار است. به خاطر داشته باشید که ابتدا مخاطبان خود را آماده کنید زیرا این تکنیک زمانی بهترین عمل  را دارد که از قبل دنبال کننده ای داشته باشید.

9. مونتاژ عکس

مونتاژ عکس یا نمایش اسلاید عکس‌ها با موسیقی و صداگذاری ترکیب می شود تا داستانی را روایت کند و معمولاً احساسات عمیقی را تداعی می‌کند. کاربرد اصلی سالگردها، عروسی ها و تولدها است.