15 روش جالب برای طراحی بهتر و سریعتر

در اینجا لیستی از 15 موردی که ممکن است هنگام طراحی برای یک تجارت پیچیده مبتنی بر پروژه ، مانند طراحی ، مفید باشد برای شما گردآوری شده است.

پیدا کردن پروژه ها را با Google شروع کنید.

ایده های عالی هرگز در خلاء متولد نمی شوند. به عبارت دیگر ، مگر اینکه به آنچه طراحان در گذشته انجام داده اند نگاه کنید ، انجام طراحی که قبلا وجود نداشته است واقعا سخت است.

قبل از اینترنت ، طراحان هوشمند این مشکل را با طراحی “کتابهای نمونه کار” حل کردند. اینها در واقع کاتالوگ های بزرگی بودند که حاوی صدها قطعه طراحی جمع شده در سراسر جهان بودند که معمولاً براساس نوع کار طبقه بندی می شدند (بروشور ، پوستر ، تعاملی و غیره).

پیدا کردن پروژه ها را با Google شروع کنید.

با تشکر از Google ، که انجام تحقیقات طراحی که هرگز به این آسانی  نبوده است.

به عنوان مثال ، اگر در حال کار بر روی طراحی کارت ویزیت  هستید ، مدل های جذاب را می توانید در گوگل پیدا کنید. اگر در حال طراحی یک لوگو با یک حیوان هستید ، “لوگو های حیوانات جذاب” را جستجو کنید. اگر به طرح های در سبک سیاه و سفید احتیاج دارید ، این اصطلاح را جستجو کنید.

نگاه کنید که دیگران قبل از شما چه کاری انجام داده اند و و به همین دلیل می دانید در آینده چه کاری انجام خواهید داد.

یک حساب dribbble باز کنید

یک حساب dribbble را باز کنید

اگر می خواهید خود را با استعداد در کار طراحی نشان دهید و ذهن خود خلاق نگه دارید ، به یک حساب دریبل نیاز دارید.

باور کنید – مواردی که در این شبکه اجتماعی مشاهده خواهید کرد ، صرفاً باعث پیشرفت شما خواهد شد.  حتی می توانید پالت رنگ هر طرحی را که دوست دارید دانلود کنید.

فقط به مشتریان خود حرفی نزنید. : )

افراد مناسب را دنبال کنید

برخی از طراحان و شرکت های بزرگ خبر های طراحی گرافیک خود را منتشر می کنند .برای ماندن در بالای این رویدادها و ایجاد منبع الهام بخش برای شما، باید از افرادی که امروز در حال تعریف و تغییر چشم انداز طراحی هستند ، استفاده کنید.

ذهن خود را با ایده های جدید تغذیه کنید

سوال سریع – آیا شما همیشه همان اخبار را می خوانید ، همان نوع فیلم ها را تماشا می کنید و همان نوع غذاها را می خورید؟اگر شما مانند اکثر مردم هستید ، یا مانند من ، جواب مثبت است. ما چیزها را مطابق با سلیقه خود انتخاب می کنیم و هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد.

اما اگر می خواهید پیشرفت کنید و ایده های دستیابی به موفقیت داشته باشید ، باید عمداً از منطقه امن خود خارج شوید و ذهن خود را با اطلاعات جدید تغذیه کنید. چیزی را بخوانید که قبلا نمی خواندید. کاری را انجام دهید که به طور معمول از آن فرار می کردید. اگر معمولاً ژانر فیلم کمدی را می پسندید، یک فیلم ترسناک  تماشا کنید.

ذهن ما بادیده ها کار می کند.

باهوش تر کار کنید از کتابهای خوب طراحی استفاده کنید

طراحی خوب در مورد طرح خوب است. مهم نیست که چقدر زمان در تایپوگرافی ، عکاسی و رنگ سرمایه گذاری می کنید ، اگر طرح شما بد به نظر می رسد ، شکست خورده اید.

این دقیقاً به همین دلیل است که بیشتر طراحان وقت زیادی را صرف تصمیم گیری در مورد طرح بندی می کنند. آیا این چیدمان باید به سمت چپ یا راست برود؟ آیا باید تراز شود یا متمرکز شود؟ بالا یا پایین؟ سؤالاتی از این دست می تواند تا 30 ٪ از زمان طراحی شما را درگیر کند.

اول اتود دستی بعد طراحی

یک فرآیند طراحی برای یک برنامه آیفون. بله ، روی کاغذ شروع می شود.این روش بسیار مهم است و چنان در بین طراحان نادیده گرفته می شود که در واقعه انگار وجود ندارد.

ایده های و گزینه های طرح خود را با استفاده از قلم و کاغذ ، بدون توجه به مهارت های نقاشی خود ، پیاده سازی کنید. هنگامی که کاملاً مطمئن شدید که می خواهید به کجا بروید ، شروع به طراحی با نرم افزار بکنید.

تضمین شده است پروژه ها  در نیمی از زمان مورد نظر به پایان می رسند.

در مورد سبک طراحی تصمیم بگیرید

به طور گسترده ، هر طراحی در یکی از این دسته از سبک ها قرار می گیرد:

  • مبتنی بر عکاسی
  • مبتنی بر تصویر
  • مبتنی بر فونت

طرح های مبتنی بر عکاسی عمدتاً مورد نظر هستند و بیشتر مشتری ها آنها را دوست دارند. این طرح با عکاسی خوب ، همراه با یک متن عالی طراحی می شوند.

طرح های مبتنی بر تصویر مشابه هستند اما به جای عکاسی ، شما از تصویر سازی استفاده می کنید. این امر به مهارت های طراحی خوب و  با استعداد برای تصویرگری نیاز دارد.

طرح های مبتنی بر فونت به استفاده زیاد از تایپوگرافی متکی هستند تا علاقه بصری لازم را فراهم کنند.

داشتن یک کامپیوتر سریع و قوی

به خاطر خودتان هم شده ، امیدوارم که ابزارهای شما به روز باشند.این مورد بسیار واضح است که بسیاری از طراحان هر چند وقت یک بار باید به آن فکر کنند.هیچ چیز خسته کننده تر از انتظار برای بالا آمودن فتوشاپ در هنگام کار بر روی یک تصویر با کیفیت بالا  نیست. من معتقدم که شما داستانهای زیادی در این رابطه دارید.

یک کامپیوتر سریع ، صفحه نمایش بزرگتر و حافظه زیادی شما را بدون در نظر گرفتن استعداد شما به یک طراح بهتر تبدیل می کند. زمان ، عقل و رضایت کار شما به همان اندازه ایده های موجود در ذهن و مهارت های دست شما مهم است.هرگز از پرداخت هزینه برای ابزارهای خود نترسید. 

به اندازه کافی استراحت کنید

آیا تا به حال داستان در مورد یک چوب بر را شنیده اید که ضعیف کار می کرده است زیرا او هرگز وقت برای تیز کردن تبر خود نداشت؟ خوب ، این بسیار شبیه به داستان در مورد طراح ها است که پروژه نامناسب را تولید کرده است زیرا او هرگز وقت استراحت نداشته است.

 حتماً استراحت زیادی برای فعال کردن ذهن و بدن خود داشته باشید.سعی کنید بیش از 8 ساعت در روز کار نکنید و اگر این امکان پذیر نیست ، استراحت کوتاهی را انجام دهید و بعد از ناهار چرت بزنید. بستن چشمان شما به مدت 15 دقیقه واقعاً می تواند برای احساس تمرکز شما تاثیر گذار باشد.

ایمیل ، تلفن و شبکه های اجتماعی که حواس پرتی ایجاد می کنند خاموش کنید.

تصور کنید : شما در Illustrator مشغول به طراحی هستید و سعی می کنید بهترین ترکیب رنگ و چیدمان را برای پروژه جدید خود پیدا کنید. درست وقتی آماده به شروع طراحی هستید و همه چیز در جای مناسب خود قرار می گیرد ، تلفن شما زنگ می زند.  برای بازگشت به همان حالت ذهنی به یک ساعت دیگر  نیاز خواهید داشت.

درست مانند نوشتن یا نقاشی ، طراحی کاری است که نیاز به توجه کامل شما دارد. هر حواس پرتی لحظه ای ذهن شما رامختل کرده و شما را کند می کند و کیفیت کار شما را به خطر می اندازد. هر روز حداقل 2-3 ساعت در زمان طراحی همه موارد را  قطع کنید و سرعت و کیفیت کار شما تا حد زیادی بهبود می یابد.

چند پروژه را همزمان با هم شروع نکنید.

چند پروژه همزمان  باعث همه حواس پرتی ها است ، اما ما اغلب متوجه نمی شویم که چقدر بر روند کار ما تأثیر می گذارد.

در حالی که بسیاری از افراد به این  “توانایی”  افتخار می کنند ، من آنها را احمقانه می نامم. چند پروژه ای به این معنی است که شما در حال پریدن و تلاش برای انجام پنج کار به طور همزمان هستید در حالی که در واقعیت ، هیچ کاری به بهترین شکل ممکن انجام نمی شود و کارها برای انجام کار به زمان بیشتری نیاز دارند.شما یک مغز و دو دست دارید ، بنابراین یک بار یک کار را انجام دهید.

مخصوصاً وقتی صحبت از طراحی گرافیک می شود.

صلاحیت مشتری را درمورد طراحی بررسی کنید.

 یک ساعت در مورد پروژه صحبت می کنید تا مشتری به تواند نرخ شما را قبول کند (بیشتر از یک بار برای من اتفاق افتاده است).

صلاحیت شامل مجوعه ای از سؤالات برای مشتری است مانند:

  • آیا آنچه را که در نمونه کارها من می بینید دوست دارید؟
  • بودجه شما برای این پروژه چقدر است؟ 
  • چقدر زمان دارید؟ 
  • آیا  شخصاً در مورد طرح نظر می دهید یا فرد دیگری باید طرح را تایید کند؟
  • آیا با 50 ٪ پیش پرداخت مشکلی ندارید؟

اگر جواب به سوالات نه است ، به نظر بنده به دنبال مشتری دیگری بگردید

دریابید که مشتریان شما چه می خواهند

دو روش برای یافتن آنچه مشتریان می خواهند وجود دارد – راه سخت و راه هوشمندانه.

  • راه سخت – فقط با استفاده از کلمات. مشتری می گوید که به دنبال یک وب سایت زیبا با پیچ و تاب است ، شما سؤال می کنید و به کار خود می پردازید. شما پیشنهاد خود را  ارسال می کنید ، امادر پاسخ ایمیل شمامی گویند ایده شما از ظرافت برخوردار نیست .
  • راه هوشمندانه – استفاده از کلمات و نمونه های طراحی. پس از بحث در مورد پروژه ، به Google بروید. سه تا چهار نمونه از سبکی را که فکر می کنید مشتری شما در مورد آن صحبت می کند پیدا کنید و سپس آنها را برای بررسی ارسال کنید. پس از بازخورد مثبت ، پیشنهاد خود را آماده کنید.مردم ایده های مختلفی در مورد سبک های طراحی دارند. اما هیچ کس نمی تواند همه سبک ها را در یک طراحی قرار دهد.

حداقل 2 پیشنهاد برای مشتری داشته باشید.

شما همیشه باید دو یا چند پیشنهاد طراحی ایجاد کرده و آنها را به مشتری ارائه دهید.این یک ترفندخوب نیست – این یک صرفه جویی در وقت عالی برای شما است.این مورد یک مسئله است – اگر فقط یک پیشنهاد طراحی داشته باشید ، مشتریان خود را وادار می کنید که بله یا خیر بگویند. اما اگر این یک خیر باشد ، باید دوباره شروع به طراحی کنید.اگر دو یا سه گزینه به مشتری بدهید ، حتی فقط تغییرات جزئی در همان طراحی باشد ، آنها به شما می گویند کدام یک را بیشتر می پسندند. 

در برخورد با شکایات مانند یک حرفه ای عمل کنید.

دیر یا زود ، برخی از مشتری های شما از کار ، مهلت یا جنبه های دیگر خدمات شما شکایت می کنند.

در اینجا نحوه رسیدگی به این موارد ذکر شده است: صادق و منصف باشید. 

اگر مشتری از کار شما ناراضی است ، از خود دفاع نکنید. سعی کنید آنچه را که دوست ندارند دریابید و بر اساس یک پیشنهاد متفاوت دوباره کار کنید.
اگر دیر کردید ، عذرخواهی کنید. اگر واقعاًبرای تحویل پروژه زمان زیادی را از دست داده اید ، به مشتری تخفیف ارائه دهید.
اگر تحمل یک مشتری واقعاً سخت و غیرقابل تحمل شد ، گزینه انصراف را به آنها پیشنهاد دهید – آنها را به یک طراح دیگر ارجاع دهید و اگر از قبل به شما مبلغی پرداخت کرده اند ، پول را به مشتری برگردانید.
رسیدگی به شکایات معمولاً ساده است ، بنابراین وقتی زمان فرا رسید ، این توصیه را به خاطر بسپارید. 

با تشکر از مطالعه این مقاله لطفا با نظرات خود باعث سهیم شدن در بهبود کیفیت تبلیغات در کشور شویم…

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *